Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Nyomtatható változat
2015. január 31.
A megyei elnökök találkozója - MGYK

A Magyar Gyógyszerészi Kamara megyei szervezeteinek elnökei 2015. január 28-án tartották idei első ülésüket a kamara székházában, Budapesten. Az ülést, melyen 18 megyei szervezet jelent meg és végig határozatképes volt, dr. Gara István, a fórum elnöke vezette. Az ülésen részt vett dr. Hankó Zoltán MGYK elnök, dr. Bartus György, dr Sándor Csaba alelnökök és dr. Zalai Károly főtitkár.

Az ülés dr. Gara István bevezető és napirendet tájékoztató mondatai után dr. Hankó Zoltán beszámolójával folytatódott. A kamara elnöke az előző ülés – 2014. szeptember 17. – óta történt eseményekről adott részletes tájékoztatást.

Beszámolt a Köztestületi Napok eseménysorozatáról, mely emelkedett hangulatban, hazai és külföldi előadókkal méltó megünneplése volt a kamara 25 éves, a köztestületi kamara 20 éves fennállásának. Mind az OTH országos tiszti főgyógyszerészével folytatott egyeztetés, mind az országos küldöttközgyűlés jó tendenciát, közös értékrendet és gondolkozást jelent – hangsúlyozta. Az elnök érdemi tájékoztatást adott az őszi-téli törvénykezés kapcsán a 2015-ös költségvetés gyógyszerellátással kapcsolatos főbb számairól (a gyógyszertárakat érintő korábban kiharcolt tételek megmaradtak), a gyógyszer-gazdaságossági törvény és a kamarai törvény módosításairól, továbbá a miniszteri rendeletek gyógyszertárakat érintő módosulásairól. Kiemelte a profilrendelet módosítását és ennek hatásait, mert ez a kamara által korábban kialakított elvi állásponttal és konkrét változtatási javaslataival harmonizál.

Az elnök beszámolt, hogy dr. Zombor Gáborral, az EMMI egészségügyért felelős államtitkárral is egyeztetett, ahol összegezték a közeljövő elvégzendő feladatait, elsősorban az új 12 pontban foglaltakkal és az önkormányzati szerepvállalással kapcsolatban. A Patikanap szerepét is erősítendő, ebben a témában dr. Csapi Bence a folyamat összefogójaként és koordinátoraként ismertette a projekt előrehaladásával kapcsolatos kamarai feladatokat. Az államtitkári egyeztetés témája volt még többek között a patikaalap-szabályozás korrekciója, a kisforgalmú gyógyszertárak támogatása, az ügyeleti rend normatív szabályozása és finanszírozása, a szociális intézmények gyógyszerellátása, a pénztárgépek adattovábbítási díja, a kötelező szinten tartó továbbképzések helyzete, a személyi joghoz tartozó jogkörök érvényesítése stb. Januárban volt egyeztetés a vasárnapi zárva tartás gyógyszertárakat érintő kérdéseiről. A kamara az MGYT-vel közös beadványban fordult Balog Zoltán miniszterhez az állami finanszírozású képzésbe felvehető gyógyszerészhallgatók alsó ponthatárai nagymértékű emelkedése miatt.

 A „Táltosképző” legutóbbi előadói januárban egészségügyi szakújságírók voltak, akik az egészségügy és az egészségügyi média kapcsolatáról tartottak előadást. Hankó Zoltán változatlanul fontosnak tartja a fiatalok bevonását a kamarai közéletbe, és kérte a megyei elnökök további aktív támogatását ehhez.    

A kamara két miniszimpózium szervezését tervezi, az online pénztárgépekkel kapcsolatos tapasztalatok és teendők összegzésére pedig workshop-ot kezdeményezett, melyre az illetékes kormányzati és hatósági vezetők mellett a fejlesztő és adattovábbító cégek valamint a rendszergazdák képviselőit is várják.  Kezdeményezés született a könyvelők konzultációs fórumának létrehozásáról; a közös munka várhatóan február elején. Az idei Vándorgyűlésre április 17-19. között kerül sor.

A területi szervezetek elnökeinek értekezletét követően a „költségracionális” munkabizottság tagjaival volt konzultáció, melyet dr. Hankó Zoltán vezetett. A területi szervezeteket képviselő felelősök beszámoltak az elmúlt hónapok tapasztalatairól. A MOL és a kamara közötti együttműködési megállapodás által lehetővé vált üzemanyag-vásárlási kedvezményrendszerbe már eddig is több százan csatlakoztak és megnövekedett a kedvezményesen kötött felelősség- és vagyonbiztosítások száma is. A „zöldpatika” programba eddig kb. 50-en jelentkeztek.

2018-2024 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél