Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Nyomtatható változat
2013. november 13.
Látni a célt, beosztani az erőt - és töretlenül hinni a megvalósításában – dr. Sándor Csabával beszélgettünk - mgyk.hu

- Miért más mint az előzőek, és mennyiben hagyományos a 3. Köztestületi Napok?

- Péntek délután a jól bejáratott Hozza vagy viszi a Mikulás  kerül megtartásra. Ez az a rész melyen sok gyógyszerész először értesül a következő évi adó és számviteli változásokról, itt derülnek ki azok a különbségek amelyek pozitívan vagy negatívan érintik egy adott gyógyszertár következő évi gazdálkodását, de a szekció bővülni fog: szeretnénk a rávilágítani, milyen lehetőségek kínálkoznak a gyógyszertárak jövedelmezőségének javításában, és persze most is meghívjuk a rendszergazdákat. A pénztárgép cserével foglalkozó részt is fontosnak tartom, hisz láthatjuk napról napra változik a szabályozása. 

A szombati megnyitó után az utóbbi időben talán a legtöbb vitát kiváltó, aktuális szakmapolitikai kérdésről a tulajdonosváltásról, az ahhoz kapcsolódó patikai hitel és tőkeprogramról tájékozódhatnak majd a résztvevők, választ kaphatnak az OEP esetleges szerepvállalásának részleteiről, mint az állami elővásárlási jog gyakorlójától.  Érdekesnek ígérkezik az összefoglalás amely a modellkorrekcióról szól, és azt mutatja be miként változott a gyógyszertárak helyzete a deliberalizáció után. Erről a kérdésről is megoszlanak a vélemények a szakma különböző szervezetei között, de azt hiszem az előadás alapján kiderül, hogy ez a változás pozitív vagy negatív. 

Segítséget kaphatnak a jelenlevők a modellkorrekció utáni etikus marketing gyakorlat kialakításához, és beszélgetni fogunk egy objektív mérőszámról a betegelégedettségről is. Délután a gyógyszerészi kommunikáció és a betegbiztonság kérdését járjuk körbe.
Érdeklődéssel várom az országos és megyei szervezetek elnökeinek beszámolóját, - az elmúlt évi tapasztalataim szerint -  segítséget kapunk mi kamarai vezetők és a résztvevők is a helyes, hatékony kamarai szervezeti működtetéshez, azzal, hogy egymás „jó gyakorlatait” ismerhetjük meg.

 

- Alelnök úr, milyen feladatok és eredmények jellemzik a Kamara Szervezetfejlesztési Bizottságának a munkáját?

- A Szervezetfejlesztési Bizottság rendszeresen tartja üléseit, látványos sikerekről nehéz lenne beszámolni, de minden tevékenységünket annak a célnak vetjük alá, hogy a megváltozott jogszabályi feltételeknek megfelelően tudjuk megtartani a következő kamarai választást, azaz tudjuk biztosítani a megfelelő létszámot a választás jogszerű megtartásához.  Fontos, hogy a fiatalítás a következő ciklusban tovább menjen, olyan új a kamara és a gyógyszerészet iránt elkötelezett kollégák kerüljenek pozícióba, akik képesek az idősebb korosztálytól átvenni a stafétabotot.
Meg kell tudnunk szervezni, hogy minden kamarai tag, függetlenül attól, hogy tulajdonos, beosztott vagy alkalmazott, magáénak érezze a kamarát, aktívan vegyen részt annak munkájában, kialakuljon a gyógyszerészek KÖZÖSSÉGE, mert egy közösség akár a belülről, akár a kívülről érkező támadásokkal szemben is sokkal hatékonyabban tud védekezni, illetve megoldásokat találni egy adott problémára.
Tudom, még ennek a munkának nem értünk a végére, de elindult egy folyamat, amely jó irányba halad, mi sem bizonyítja jobban ezt, hogy a megyei elnökök egységesen kiálltak a tulajdonosváltás program mellett, függetlenül attól, hogy ebben érintettek voltak vagy sem. Természetesen sok kérdést, kétely fogalmazódott meg bennük, de a szükségszerűségét nem kérdőjelezték meg.

Látni a célt, beosztani az erőt - és töretlenül hinni a  megvalósításában – dr. Sándor Csabával beszélgettünk -  mgyk.hu
Dr. Sándor Csaba - El Camino, 2013.

 

-  Miben számít a területi szervezetekre az elkövetkező időszakban – lehet párhuzamot vonni El Caminoval?

-  A területi szervezetek nagyon fontos szerepet töltenek be a kamara működésében, azonban látni kell, a működésükben óriási különbségek vannak. Elgondolkodtató, hogyan lehet a pénzügyi helyzetben, működési feltételekben, aktivitásban, szervettségben szignifikáns különbség. Mik azok a technikák, amelyekkel csökkenteni lehet a különbségeket, illetve a jó példákat, gyakorlatokat, hogyan lehet „elterjeszteni” a megyei szervezetek között. Ezek gyakorlati kérdések, melynek megoldásában támaszkodni szeretnénk a megyei szervezetekre. A párhuzamról szólva - az El Camino és a Kamara működése abban hasonlít egymásra, hogy mindkettő alapja a tisztesség, az elszántság, és a kitartás. Tisztán kell látni a célt, jól kell beosztani az erőt, és töretlenül hinni kell a  megvalósításában, az esetleg rossz irányba haladókat segíteni kell a cél felé. Mindig lesznek kétkedők, jó-e az irány, de  hittel,  szívvel, akarattal a feladatok elvégezhetők, odaérhetünk együtt a célba: Az El Caminon Santiago de Compostelába, a kamarával a többségi gyógyszerésztulajdonú gyógyszertárakhoz. Ehhez fogjunk össze, és kívánok mindenkinek jó utat, Buen Camino!

 

- Köszönöm, köszönjük szépen!

- Köszönöm.

 

 

(szente)

 

 

---

Rendezvény címe – III. KÖZTESTÜLETI NAPOK – 2013. november 22-24.

Rendezvény mottója – A gyógyszerészetért – a gyógyszerészekkel!

A konferencia időpontja – 2013. 11. 22-24. (péntek – vasárnap),
Vasárnap kerül megrendezésre az MGYK Országos Küldöttközgyűlése

A konferencia helyszíne – Danubius Hotel Arena**** - (1148 Budapest, Ifjúság útja 1–3.)

A konferenciát rendezi – a Magyar Gyógyszerészi Kamara

Az MGYK szlogenje: ÉRTÉKVÉDŐ ÉRDEKVÉDELEM

Az MGYK elnöke: dr. Hankó Zoltán

A Köztestületi Napok programja és a jelentkezési lap az animációra kattintva elérhető!

 

 

2018-2024 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél