A Köztestületi Napok péntek délelőtti OTH és Kamara közötti konzultációs programot követően a rendezvény a gyógyszertár-működtetés gazdálkodási kérdéseivel foglalkozott a hagyományos „Hozza vagy viszi a Mikulás?” fórum keretében.
Dr. Sohajda Attila alelnök moderálásával mintegy 90 gyógyszerész jelenlétében Andrási Jánosné a NAV osztályvezetője a 2015-ös adózási jogszabályokat ismertette. Előadásában kiemelten foglalkozott a személyi jövedelemadó szabályozással és külön is ismertette a cafetéria rendszer néhány nappal korábban elfogadott szabályait. Béren kívüli juttatásként évi max. 450 ezer forint adható a munkavállalónak, és ebből 200 ezer forintos értékhatárig a juttatás adóterhei nem változnak. (Egészségpénztári szolgáltatásra továbbra kb. 264 ezer forint fordítható.) Ezt követően Bagi Edina és Karlik András két egymást követő előadásban, két – részben – különböző szempontrendszer szerint mutatta be a KIVA előnyeit és hátrányait. Az előadásokat élénk diskurzus követte, melynek végén Hankó Zoltán elnök felvetette, hogy könyvelők és könyvvizsgálók részvételével hasznos lenne egy olyan „műhely” létrehozása a Kamara szervezésében, amely egyfelől segíthetné a legjobb könyvelői gyakorlat kialakítását, másrészt az adózási és számviteli szabályozási kérdésekben a Kamara szakmapolitikai tevékenységéhez hatékony segítséget nyújthatna. A jelen lévő négy szakértő jelezte, hogy ebben a munkában szívesen vesz részt, a Kamara elnöke pedig bejelentette, hogy az adózás és számvitel kérdéseivel, illetve gyógyszertárak könyvvitelével foglalkozó szakemberek jelentkezését is várja.
A szünet után először a Kamara és a MOL között kötött szerződés kapcsán Kovács Dóra kártyamenedzser szakértő ismertette a MOL kedvezményrendszereit és ezen belül a kamarával kötött megállapodás fontosabb ismérveit. A megállapodás értelmében a Kamara tagjainak tulajdonosi közreműködésével működő gyógyszerpiaci vállalkozások (döntően gyógyszertárak), a vállalkozások munkatársai és a kamarai tagok kiemelt kedvezményben részesülhetnek üzemanyag-vásárlásaik során. A Kamara zárt honlapján elérhető jelentkezési lapokat kitöltve a területi szervezeteken keresztül lehet eljuttatni a MOL illetékeseihez.
A következő előadó Berecz Andrea igazgató volt az MKB Biztosító képviseletében. Az MKB Biztosító és a Kamara között is élő megállapodás van, amely alapján a gyógyszertári vállalkozások igen kedvező kondíciókkal köthetnek akár vagyon-, akár felelősségbiztosítást, külön-külön és együttesen is. A Kamara és az MKB biztosító közötti tárgyalások eredményeként a biztosítási csomag a közelmúltban kiterjesztésre került. Az előadó a biztosító gyógyszerészeknek szánt speciális vagyon- és felelősségbiztosítási konstrukcióját ismertette.
A délután utolsó előadójaként Kiss Ernő a Magyar Napelem Kollektor Szövetség elnöke ismertette a napenergia hasznosítás lehetséges módozatait, külön is kitérve arra, hogy az építészeti feltételektől függetlenül szinte minden gyógyszertár alkalmas a napkollektorok telepítésére, a rendszer pedig alkalmas arra, hogy az éppen fel nem használt energiát visszatáplálja az áramszolgáltató rendszerébe. Így – megfelelő tervezést követően – a rendszer akár arra is képes, hogy a gyógyszertár által felhasznált energiával azonos mennyiségű energiát tápláljon vissza az áramszolgáltató rendszerébe, ami azt jelenti, hogy az áramért nem kell fizetni. Az előadás végén dr. Hankó Zoltán bejelentette, hogy az előadóval közösen készítettek egy kérdőívet, amelynek segítségével fel kívánják mérni a gyógyszerészek érdeklődését, és ennek figyelembe vételével igyekeznek a beruházási költségek csökkentéséhez pályázati forrásokat felkutatni.
A fórumot követően, az esti órákban a regisztrált résztvevőknek színházi előadáson volt lehetőségük részt venni.