Mint ismeretes, a Magyar Gyógyszerészi Kamara a X. Vándorgyűlését a Kamara Komárom-Esztergom Megyei Szervezetével közösen március 23-24-én tartotta Tatán a Kristály Imperial Hotelben és a tatai edzőtábor területén lévő Pálmaházban. A Békéshelp Kft. közreműködésével szervezett rendezvényen 190-nél is több regisztrált kamarai tag vett részt.
A Vándorgyűlést megelőző nap délutánján kihelyezett elnökségi üléssel kezdődött a rendezvény, majd másnap reggel – a vándorgyűlések elengedhetetlen programjaként – a Kamara országos és Komárom-Esztergom megyei vezetői a térség önkormányzati és közigazgatási vezetőivel egyeztettek a gyógyszerellátást érintő közigazgatási, egészségügyi, hatósági és érdekvédelmi kérdésekről. A péntek délelőtt másik programja a Kamara területi szervezeteinek beszámolója volt az előző évi tevékenységéről. Az elnökök az írásban korábban leadott és a vándorgyűlésre önálló kiadványban megjelentetett beszámolókhoz fűztek nagyon hasznos szóbeli kiegészítéseket.
A délutáni első programpont a Kormány és a Kamara között 2010-ben megkötött, majd 2014-ben megújított együttműködésének megerősítése volt új szakmai tartalommal. Ez alkalomból eljött a Vándorgyűlésre dr. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár és dr. Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott. Az együttműködés megerősítését deklaráló dokumentumot dr. Ónodi-Szűcs Zoltán államtitkár és dr. Hankó Zoltán kamarai elnök ünnepélyes keretek között írta alá.
A rendezvény délutáni programjában hangzott el dr. Bertalan Lóránt EESZT-vel kapcsolatos – nagy érdeklődéssel kísért és sok kérdést felvető – előadása, dr. Nyiri Lászlónak a vidéki gyógyszerellátás helyzetét és a teendőket ismertető beszámolója, valamint dr. Gutay Tibor előadása a fiatalok integrációs programjáról.
A szombat délelőtti szekcióban hangzott el dr. Greskovits Dávid MAGYOSZ elnök előadása a hazai gyógyszergyártás helyzetéről és a Magyar Gyógyszer programról, dr. Bérci István MÉKISZ elnök előadása a Biztonságos étrend-kiegészítő Programról, dr. Török Krisztina OKI igazgató előadása a vastagbélszűrésről, prof. dr. Paál Tamás etikai kollégiumi elnök előadása a gyógyszertári marketing etikai kérdéseiről, dr. Hankó Balázs miniszteri biztos előadása a felsőoktatás fejlesztésének gyógyszerészi vonatkozásairól és dr. Hankó Zoltán tájékoztatója a GDPR-ról.
Az ebéd utáni szekció munkáját dr. Mészáros János h. államtitkár köszöntötte, majd a részvevők megnézték dr. Lázár János miniszterelnökséget vezető miniszter konferencia részvevőinek küldött videó üzenetét.
A rendezvény a Kamara cselekvési programjának részletes ismertetésével zárult, melyben az egyes programterületeket felváltva ismertette dr. Hankó Zoltán, dr. Sohajda Attila, dr. Horváth-Sziklai Attila és dr. Süle András a Kamara Kórházi Gyógyszerészi Szervezetének elnöke. Végül dr. Hankó Zoltán mutatta be a Kormánnyal megújított együttműködés 12 pontját, amelynek alapját a Kamara cselekvési programja adja.
Pénteken este a Vándorgyűlés szabadidős programjaként mintegy 70-80 fő borvacsorán vett részt Neszmélyen.
Az egyes programpontokról a későbbiekben részletesebb tájékoztatást is megjelentetünk.