Újabb fordulóra került sor december 10-én a kamarai törvény egyeztetésének folyamatában. A megbeszélésen Gál András Levente KIM államtitkár, Szócska Miklós NEFMI államtitkár, Páva Hanna NEFMI helyettes államtitkár, Éger István MOK-elnök, Kubányi Jolán, MESZK-alelnök és az MGYK képviseletében Horváth Tamás elnök vett részt .
Az MGYK elnöke jelezte, hogy a kamara elnöksége határozatban állást foglalt az egészségügyi kamarák újraszabályozásának vitatott pontjaiban és felkérte az állásfoglalás képviseletére.
A határozat az alábbiakat tartalmazza:
"A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöksége az egészségügyi szakmai kamarákról szóló törvénymódosítás során a szabályozás Magyar Gyógyszerészi Kamarára vonatkozó elemeihez kapcsolódóan
- nem tartja szükségesnek a tisztségviselők tiszteletdíjával kapcsolatos szabályozás törvényi garanciákkal való megerősítését, mert ez a kamarában eddig sem jelentett gondot,
- nem tartja szükségesnek a tisztségviselők munkajogi védelmének törvényi garanciákkal való megerősítését,
- kinyilvánítja, hogy a kötelező kamarai tagság hatályba lépésével párhuzamosan az egységes kamarai tagdíj bevezetését kezdeményezi a küldöttközgyűlésnél azzal, hogy az alkalmazottak, nyugdíjasok és jogfenntartók részére kedvezmény legyen megállapítható,
- tudomásul veszi, hogy a törvényességi felügyelet részeként a szaktárca tanácskozási joggal személyt delegálhat a kamara országos felügyelő bizottságába."
Az egyeztetésen az alábbi pontokban megegyezés született:
- A törvényben a kamarai tagok éves tagdíja a minimálbér havi összegének százalékában kerül meghatározásra.
- A kamarai tisztségviselők javadalmazása a kormánytisztviselőkre vonatkozó bértábla alapján lesz maximálva.
- A kamarák felügyelő bizottságaiban a NEFMI képviselője állandó meghívottként, tanácskozási joggal vesz részt.
- A kamarák tisztségviselőit a kamarával kapcsolatos tevékenységük kapcsán munkaidő-kedvezmény illeti meg, és a kamarai tevékenységükkel kapcsolatban nem érheti őket munkajogi hátrány.
Az egyeztetés eredményeként ismét remény van a kamarai törvény idei beterjesztésére, ami a gyógyszerészet elemi érdeke. Erre akkor van lehetőség, ha a törvénytervezet a december 15-i kormányülés elé kerül.