Mv.: - A Hálózati Gyógyszerészek Szövetsége szerint áremelkedéssel, a gyógyszerellátás szÃnvonalának romlásával és a meglévÅ‘ patikák bezárásával járhat, ha jövÅ‘re életbe lép a gyógyszer-gazdaságossági törvény módosÃtása. A szövetség felháborÃtónak tartja, hogy arra kötelezik Å‘ket adják el a saját tulajdonuk többségét. A törvénymódosÃtás szerint 2014-ig a patikák többségi tulajdonosa csak gyógyszerész lehet.
R.: - Zavartalan a gyógyszerek kiadása ebben a fÅ‘városi patikában. A Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége szerint nem sokáig. Egy törvénytervezet szerint 2014-ig úgy kell átalakÃtani a gyógyszertárakat, hogy azok többségi tulajdonosa maga a vezetÅ‘ gyógyszerész legyen. A Magyar Gyógyszerész Kamara ezt már régóta sürgeti.
Koródi Karolina, elnök, Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége : - Részemről egy kényszereladás, a gyógyszerész részéről egy kényszer vásárlásról szól.
R.: - Koródi Karolina szerint a patikusoknak hitelt kell majd felvenni a résztulajdon megvásárlásához, ami közvetve emelheti az árakat.
Koródi Karolina, elnök, Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége: - Ha a törvényváltozás ilyen formában keresztülmegy a parlamenti szavazáson, akkor a gyógyszerek drágábbak lesznek, romlik a gyógyszerellátás és úgy gondoljuk, hogy a gyógyszerbiztonság is veszélyeztetve van.
Bölcs Judit, szakgyógyszerész: - Vissza kell fogni a gyógyszerfogyasztást.
R.: - Az egyik budapesti patika vezetője üdvözli a tervezett
újraszabályozást. HÃradónknak korábban azt mondta, szerinte nem lesznek drágábbak a gyógyszerek és nem mennek csÅ‘dbe a patikák.
Bölcs Judit, szakgyógyszerész: - BÃzunk benne, hogy kedvezÅ‘ hitelkonstrukciókat biztosÃtanak azoknak a gyógyszerészeknek a számára, akik ezt igényelni fogják. A gyógyszertárak, a kis patikák vannak igen nehéz helyzetben, elsÅ‘sorban a vidéki kis patikák, pontosan azért, mert nem bÃrták a versenyt ezekkel a multi cégekkel.
R.: - A Hálózati Gyógyszertárak Szövetsége szerint nem átgondolt a törvényjavaslat és, ha elfogadja a parlament, AlkotmánybÃrósághoz fordulnak.