Az Ifjúsági Integrációs Bizottság beszámolója a IX. Gyógyszerészhallgatók Országos Találkozójáról


A IX. Gyógyszerészhallgatók Országos Találkozójára február 16-18. között, Szegeden került sor. Az Ifjúsági Integrációs Bizottság beszámolóját az alábbiakban olvashatják.

 

Dr. Tátrai Tibor (elnök, IIB) a Börzéről

A Magyar Gyógyszerészi Kamara Kórházi-Klinikai Területi Szervezetének Ifjúsági és Integrációs Bizottsága (KKTSZ IIB ) 2018. január 15-én kapta a felkérést egy workshop megtartására az idén is megrendezésre kerülő Gyógyszerészbörzén. A diákok kérése minden évben megtisztelő számunka. Alapszabályban rögzített célunk a hallgatói kezdeményezések támogatása. A KKTSZ IIB kiemelt feladatának tekinti a jövendő gyógyszerész kollégák tekintetét a kórházi-klinikai vonal kihívásai felé fordítani.

Idén workshop keretein belül egy játékra invitáltuk a hallgatókat. Egy megnyert pályázat után közösen építettünk fel egy sikeres projektet (gyógyszerosztó automata indítása), együttműködve a gazdasági vezetéssel, a főigazgatással és természetesen a gyógyító team többi tagjával. A hallgatók proaktívak, innovatívak, és ami a legfontosabb, lelkesek voltak.

Kossela Lili (elnök, HuPSA) a Börzéről

A február 16-18-i hétvégén került megrendezésre Szegeden a IX. Gyógyszerészhallgatók Országos Találkozója és Gyógyszerészbörze a HuPSA és a SZTE GyTK HÖK közös szervezésében. A hétvége különböző programjain több mint 400 hallgató vett részt. A budapesti, debreceni, pécsi, szegedi és marosvásárhelyi képzéshelyekről egyaránt szép számmal érkeztek hallgatók a rendezvényre.

Hagyományosan a szombati napon a szakmai programoké a fő szerep. Idén az esemény pályaorientációs jellegű témát kapott ,,Hogyan tovább?” címmel. A délelőtt folyamán négy különböző témájú plenáris előadást hallgathattunk meg. Szó esett a XXI. század kihívásairól az egészségügyben, korszerű gyógyszertechnológiai eljárásokról, a gyógyszeriparban rejlő lehetőségekről és a gyógynövénykutatás fontosságáról. Délután két idősávban párhuzamosan futó workshopok közül választhattak a résztvevők. Az első sávban nyolc, míg a másodikban hat workshop keretében nyerhettek betekintést hallgatóink az általunk választott hivatás szerteágazó lehetőségeibe.

Az este folyamán a Fehértói Halászcsárda látta vendégül a résztvevőket a gálavacsorára, vasárnap reggel pedig városnéző túrát szerveztünk idén először.
A gyógyszerészhallgatók legnívósabb országos eseménye mára már hagyományként kerül megrendezésre minden évben más helyszínen. Jövőre Debrecen ad majd otthont a jubileumi, tizedik Börzének.

Kékesi Éva és Lékai Ágnes dr. Tátrai Tibor workshopjáról

A workshop alkalmával játékos keretek között nyerhettünk bepillantást a kórházi-klinikai gyógyszerészi munka mindennapi kihívásaiba. Több aspektusból közelítettük meg az unit dose gyógyszeradagoló rendszer előnyeit, gyakorlatba való bevezetésének menetét, nehézségeit. Azt hiszem, minden résztvevő nagyon élvezte az együttgondolkodást, Tibor szerint sok új szempont, ötlet felmerült. Nem utolsó sorban, a gyógyszerész úr lelkesedése a szakterülete iránt mindannyiunkra inspirálóan hatott.