Már régóta érlelődött a gondolat, hogy a fiatal gyógyszerészek számára olyan szakmai rendezvényt kellene szervezni, ahol nem csak a legfrissebb szakmai információk megszerzése a cél, hanem emellett kellemes környezetben, az ország valamennyi szegletéből összegyűlő fiatalok egymást is megismerhetik, lehetőségük nyílik idősebb, tapasztalt gyógyszerészkollégákkal is kötetlen beszélgetésekre.
A rendezvény a Kamara honlapján került meghirdetésre. Az elképzelések szerint 50 fő körüli létszám volt reálisnak tekinthető. Sopron, a népszerű konferenciaváros, a fiatalok körében a VOLT fesztiválnak köszönhetően közismert. A Győr-Moson-Sopron megyei Gyógyszerészi Kamara elnöke dr. Kárpátiné dr. Gangl Teréz hívó szavára a helyi gyógyszerészek vállalták a rendezvényre érkezők elszállásolását. A rendezvényre sikerült szponzort találni, így a találkozót ingyenes rendezvényként hirdethették meg. A rendezvény egyik legfontosabb célja volt a fiatal, frissdiplomás gyógyszerészkollégákkal az alapvető pénzügyi, szakmapolitikai, cégjogi ismereteket, a különböző vállalkozási formákkal kapcsolatos alapvetéseket közérthető módon megfogalmazni.
Kazincbarcikától Szombathelyig, Budapesttől Győrig, az ország szinte valamennyi szegletéből érkeztek a fiatal kollégák az április 13-14-i rendezvényre. 50 fő részvételéve kalkuláltak, 48 fő regisztrált. A Perkovátz ház Daruka terme kellemes környezetet biztosított a rendezvény számára. A rendezvényre eljött és előadást is tartott dr. Hankó Zoltán a MGYK elnöke, jelen volt dr. Sándor Csaba kamarai alelnök, dr. Horváth-Sziklai Attila a Kamara hivatalvezetője és dr. Dinya Mariann a Fiatal Gyógyszerészek Klubjának vezetője.
A szombat délelőtti programban Pénzügyi megoldások az Erste Banktól gyógyszerészeknek címmel Bors Dániel fiókigazgató tartott előadást, melyben elsősorban a fiatal gyógyszerészek szemszögéből tárta fel a patikai vállalkozási formák természetét és a pénzügyi megoldások lehetőségét, különös tekintettel a patikai tulajdon vásárlására. Nagy érdeklődés kísérte dr. Hankó Zoltán előadását, melyet A tulajdonosi program szakmapolitikai szempontjai címmel tartott meg. Történeti áttekintést adott a magyarországi gyógyszertárak 1950-ben történt államosításától napjainkig, részletesen elemezte a mindenkor aktuális szakmai, szakmapolitikai hátteret. Bemutatta a jogi szabályozás és a mai magyar valóság közötti anomáliákat. Ismertette a patikaalap lényegét, a benne rejlő lehetőségeket, a hozzáférés várható módját és a pályázati rendszer elveit. Rámutatott a gyógyszerészi tulajdon fontosságára, és felvázolta az ágazat jövőképét.
Az ebédszünet után folytatódtak az előadások. Előbb dr. Kárpátiné dr. Gangl Teréz Gyógyszertár átvétel bérleti jogviszonyban című előadása hangzott el, melyben az előadó lépésről lépésre ismertette a gyógyszerész tulajdonossá váltásának folyamatát és a kritikus mérlegelési és döntési pontokat. Az általa ismertetett modell mindkét fél számára előnyös lehet. Beckné Orbán Judit a Beck Audit cégvezetője a Vállalkozási formák, alapvető cégjogi és adójogi ismeretek címmel tartott előadásában részletesen bemutatta az egyéni vállalkozás, a betéti társaság és a kft. közötti alapvető különbségeket, a bennük rejlő buktatókat és a lehetséges előnyöket. Nem csak a fiatalok számára volt hasznos a közérthető adójogi lehetőségeket bemutató előadás.
A rendezvényre látogató fiatal gyógyszerészek szombat este, vendéglátóikkal közösen, fakultatív program keretében, egy hangulatos, hamisítatlan hangulatú Poncichter borpincében borkóstolóval egybekötött vacsorán vehettek részt.
Vasárnap reggel a soproni gyógyszerészek kamarai klubhelyiségében dr. Horváth Judit Kornélia kolléganő a nagy elődről, a tára mellől egyetemi tanárrá avanzsáló prof. dr. Nikolics Károly példamutató életútjáról tartott előadást, majd ezt követően a résztvevők megtekintették az Adalékok a Soproni Patikamúzeum történetéhez című videofilmet. Délelőtt látogatást tettek az országban elsőként létesült patikamúzeumban. A helyi múzeum vezetése nevében Kuslits Katalin köszöntötte a résztvevőket. Méltatta a helyi gyógyszerészek összefogását, melynek keretében a jótékonysági rendezvények bevételeiből, és a Fiatal Gyógyszerészek Klubja külön erre a célra felajánlott 100.000 Ft céltámogatásából vált lehetségessé a patikamúzeum felújítása. Április 14-én, a Fiatal Gyógyszerészek Országos Találkozója keretében nyílt meg a nagyözönség előtt is a páratlan, megújult gyűjtemény.
A résztvevők a patikamúzeum falán megkoszorúzták Nikolics Károly emléktábláját, majd egy rövid, de tartalmas belvárosi séta következett dr. Kárpáti Zsófia idegenvezetésével. Meglepetésként dr. Ragasits Judit kolléganő zsebéből előkerült az Oroszlán patika kulcsa is, a résztvevők számára így lehetőség nyílt a patinás, nagyhírű gyógyszertár megtekintésére. A belvárosi séta a Fő téren ért véget, ahol a vendégek ebédjüket a csillagos égbolttal fedett, Ákosházi Sárkány Antal által üzemeltetett alkimista műhelyben költhették el, amely talán az ország első patikájának elődjeként működött.
A kellemes hangulatú rendezvény lehetőséget kínált egymás megismerésére. Példa lehet arra, hogy szerény anyagi forrásból is lehet országos rendezvényt szervezni. A vendégek és vendéglátók között tartalmas beszélgetések folytak, erősödtek a kapcsolatok, barátságok szövődtek. Távozáskor a résztvevők megkérdezték: hol és mikor lesz a következő hasonló rendezvény, mert oda is szívesen eljönnének.
Dr. Kárpátiné dr. Gangl Teréz
Dr. Kárpátiné dr. Gangl Teréz köszönti a résztvevőket. Az első asztalnál ülnek Beckné Orbán Judit és Bors Dániel előadók
Dr. Hankó Zoltán kamarai elnök tart előadást
A kép előterében dr. Dinya Mariann és dr. Herczeg Balázs
Koccintás a borpincében
A résztvevők egy csoportja a Soproni Patikamúzeumban, középen dr. Kárpátiné dr. Gangl Teréz főszervező, a Kamara Győr-Moson Sopron megyei szervezetének elnöke
Az Oroszlán patika bejárata előtt
A fényképeket dr. Kárpáti György készítette.