Az Integrációs Munkabizottság és a Táltosképző közös szeptember 27-i megbeszélésén született döntésnek megfelelően október 21-22-én rendezte meg első alkalommal a Kamara Integrációs Munkabizottsága az ifjú gyógyszerészek találkozóját a Pest megyei Bugyiban, a Forster Vadászkastélyban.
A fiatal gyógyszerészek az ország legkülönbözőbb területeiről érkeztek, hogy találkozzanak, ismerkedjenek, beszélgessenek és kikapcsolódjanak. Többen elhozták házastársukat, kedvesüket is. A rendezvény legfiatalabb résztvevője 8 hónapos volt.
A pénteki esti program a kötetlen beszélgetést, egymás megismerését szolgálta. A résztvevÅ‘k megérkezését, valamint a szállás elfoglalását követÅ‘en az Integrációs munkabizottság közös vacsorával látta vendégül a fiatalokat. Ez után egymás megismerését célzó játékos beszélgetésekre került sor (köszönet dr. Fittler András szervezÅ‘ munkájáért), majd a zenéé és a táncé lett a fÅ‘szerep. Mivel az elÅ‘zetesen megbeszélt „zárórát” a résztvevÅ‘k kérésére többször is el kellett halasztani, azt gondolom, jó szÃvvel emlékszünk majd vissza a pénteki napra.
A szombati napot már a munkának, közös dolgaink megbeszélésének szenteltük. Ekkor tartottuk ugyanis a TáltosképzÅ‘ és a Területi Ifjúsági Koordinátorok közös megbeszélését. Az értekezletet dr. Fang Simon, az Integrációs munkabizottság tagja, mint a TáltosképzÅ‘ koordinátora vezette. A jelenlévÅ‘k köszöntése után az elsÅ‘ elÅ‘adást dr. Hankó Zoltán tartotta, amelyben röviden felidézte a gyógyszerészet rendszerváltás óta megtett rögös útjának fÅ‘bb állomásait és tanulságait, egyben utalva arra, hogy a korábban már elindÃtott programokban milyen feladatok várnak még a Kamarára. ElÅ‘adásának második felében pedig azokat a ma már látható kihÃvásokat mutatta be, amelyek részletes feltárásában és a megfelelÅ‘ válaszok megadásában a kamarai vezetés egyre inkább számÃt a fiatal gyógyszerészekre.
Ezt követÅ‘en dr. Fang Simon mutatta be a TáltosképzÅ‘ által az elmúlt hónapokban elvégzett kamarai környezetelemzés fÅ‘bb megállapÃtásait. A szervezÅ‘k be kÃvánták vonni a jelenlévÅ‘ket a munkába, ezért a környezetelemzés ismertetése nem a klasszikus, „az elÅ‘adó beszél, a többiek hallgatják” módszertan szerint zajlott le, hanem kiscsoportos formában mindenkit bevontak a szervezÅ‘k a helyzetértékelésbe és a teendÅ‘k számbavételét célzó munkába. A délelÅ‘tt 10 órakor megkezdett elemzÅ‘ munka délután kettÅ‘ körül fejezÅ‘dött be. A kamara elnökségének kérésére a környezetelemzés a soron következÅ‘ elnökségi ülésen bemutatásra kerül.
Szeretnénk sulykolni és a gyógyszerész kollégák gondolkodásába beépÃteni a Kamara elnökségének és az Integrációs munkabizottságnak azon álláspontját és véleményét, amely szerint az MGYK, mivel köztestület, nem csupán érdekvédelmi, hanem szakmai önkormányzati szervezet is. Azaz minden tagjának joga és feladata részt venni a Kamara munkájában, az adott személy kamarai tisztségének és lehetÅ‘ségeinek függvényében.
A szombati munkát közös ebéddel zártuk, amelynek költsége alól (a bizottság költségvetésének lehetÅ‘ségeihez igazodva) részlegesen szintén igyekeztünk mentesÃteni a résztvevÅ‘ fiatalokat.
Remélem, az együtt töltött szűk két nap után a jelenlévők kicsit másképpen gondolnak a Kamarára. Reményeim szerint minél több fiatal kollégánk fejében felváltja „a távoli, Budapesten működő Kamara” képét, a „mi Kamaránk” képe.
A hétvége megszervezéséért dr. Nagy Vilmosnak (a Területi Ifjúsági Koordinátorok vezetője) tartozunk köszönettel. Jó volt együtt lenni, és együtt gondolkodni. Mindenkinek köszönjük a részvételt és a hasznos, tartalmas beszélgetéseket!
dr. Gutay Tibor
elnök, Integrációs Munkabizottság
Fotó: Dr. Nagy ilmos
Â