Ez évi elsÅ‘ közgyűlését tartotta március 27-én a Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége a Magyar Könyvvizsgálói Kamara székházában. A közgyűlésen részt vett Rétvári Bence a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára, aki a Kormány nevében megerÅ‘sÃtette az együttműködési szándékot a szakmai kamarákkal. A Magyar Gyógyszerészi kamarát a közgyűlésen dr. Hankó Zoltán, dr. Zalai Károly és dr. Horváth-Sziklai Attila képviselte.
A Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége az eseményről az alábbi közleményt adta ki:
A Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége március 27-i közgyűlésén jelentette be a szakmai partnerség megújÃtását a Kormány és a szakmai kamarák között. A közgyűlésen a Kormány képviseletében részt vett dr. Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára.
Rétvári Bence a közgyűlésen kifejezte a Kormány szándékát: amennyiben a Fidesz-KDNP szövetség a választóktól felhatalmazást kap egy újabb négyéves ciklusra, esedékes lesz a szakmai partnerség megújÃtása a Kormány és a szakmai kamarák között. Az államtitkár jelezte, elÅ‘nyösebb lehet mind a Szövetség mind a Kormány számára egy keretmegállapodás megkötése, amely elÅ‘segÃtheti az egyes hivatásrendi kamarák és szaktárcák közötti megállapodások megszületését is.
Az igény egy közös együttműködésre előző év novemberében már felmerült a Szövetség által
szervezett konferencián, amelynek keretében tÃz év után elÅ‘ször tanácskozhattak a Parlamenten belül a Szövetség képviselÅ‘i.
A Kormány a párbeszédre alapozza a szakmai szervezetekkel való kapcsolatát, ezért is tartjuk fontosnak a Szövetséggel való kapcsolatfelvételt – jelezte az államtitkár.
Dr. Gáts Andrea, a Szövetség fÅ‘titkára hangsúlyozta: a magyar szakmai kamarák 250 000 taggal, és ugyanennyi nyilvántartott szakmagyakorlóval rendelkeznek. Ezen személyekhez mintegy 750 000 vállalkozás köthetÅ‘, amelyek egy része kizárólag saját hivatását gyakorolja (orvosok, állatorvosok, könyvvizsgálók, épÃtészek stb.). A Szövetség tagjai a közgyűlésen kinyilvánÃtották, hogy a választások után felálló új kormánytól érdemi párbeszédet várnak az egyes hivatásrendekkel a szakmai, szakmapolitikai döntéshozatal elÅ‘készÃtése során. Nemzeti, társadalmi közérdek, hogy a politikai döntések szakpolitikára alapozottan kerüljenek kialakÃtásra. A Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége ezért koordinációs szerepet vállal az egyes szakmai kamarák és az érintett minisztériumok közötti stratégiai partnerségi megállapodások elÅ‘készÃtésében. A Szövetség ezzel kÃvánja elÅ‘segÃteni az egyes szakmák és a mindenkori kormány közötti hatékonyabb érdemi párbeszédet.
Magyar Szakmai Kamarák Szövetsége
Â
Â
mgyk.hu