A Magyar Közlöny 76. számában kihirdettet 41/2011 (VII.5)  miniszteri rendelet módosÃtás legfontosabb elemei:
Â
-  A 44/2004-es rendeletbÅ‘l a 21/A § (4) bekezdés és az 52/2005 (IX.19) EüM rendeletbÅ‘l a 43/A§ törlésre kerül, Ãgy gyógyszer az ellátási láncban sehol nem forgalmazható a továbbiakban gyógyszer automatából.
-  Több ponton változott a gyógyszerekkel folytatott nagykereskedelmi és párhuzamos import tevékenységről szóló 53/2004. (VI.2.) ESzCsM rendelet, a rendelet rendezi a megszűnő gyógyszertárak gyógyszerkészlete nagyker általi visszavételének lehetőségét. Valamint a párhuzamos import tevékenység részletszabályai változnak.
-  43/2005. EüM rendelet szerint kábÃtószert fiókgyógyszertárban nem lehet kiadni. http://www.ogyi.hu/dynamic/kabszer_lista20110113.xls (A tiltás kizárólag listából a K1, K2, P1 jelzéssel ellátott készÃtményekre vonatkozik)
Az orvosnak a rendelésnél „A rendelt mennyiséget úgy kell meghatározni, hogy az adagolási egységre számÃtva megegyezzen valamelyik forgalomba hozatalra engedélyezett csomagolási egységben lévÅ‘ adagok számával vagy a legkisebb csomagolási egységben lévÅ‘ adagoknak egész számú többszöröse legyen. Nem szükséges az orvosnak a hatáserÅ‘sséget betűvel is kiÃrnia, amennyiben „géppel” Ãrt vényen rendeli a kábÃtószert.
A gyógyszer átvételekor a személyazonosság útlevéllel vagy új tÃpusú jogosÃtvánnyal is igazolható, ebben az esetben ezen okmány számát kell a vényen feltüntetni.
-  Megszűnik a csak orvosi vényre kiadható gyógyszerek vény nélküli kiadásának adminisztrációs kötelezettsége.
A közforgalmú, fiók- és kézi gyógyszertárak, továbbá intézeti gyógyszertárak működési, szolgálati és nyilvántartási rendjérÅ‘l szóló 41/2007. (IX. 19.) EüM rendelet 18 § (14) bekezdése hatályát veszti: 18 § (14) A gyógyszertár az emberi felhasználásra kerülÅ‘ gyógyszerek rendelésérÅ‘l és kiadásáról szóló miniszteri rendelet szerinti vényköteles gyógyszer vény nélküli kiadásáról nyilvántartást vezet, mely tartalmazza a kiadott gyógyszer nevét, a kiadás idÅ‘pontját, az átvevÅ‘ végzettségét vagy jogosultságát hitelt érdemlÅ‘en tanúsÃtó okirat számát, vagy orvos esetén orvosi bélyegzÅ‘jének számát vagy lenyomatát, valamint a kiadó és az átvevÅ‘ aláÃrását
Több rendeletben is átvezetésre kerül az OGYI / GYEMSZI átnevezés.
Módosulások a „profil” rendelet: (2/2008 (I.8) EüM rendelet a gyógyszertárban forgalmazató, valamint a kötelezően készletben tartandó termékekről)
Kikerül a gyógyszertárban is forgalmazható termékek köréből:
-  ásványvÃz
-  tea („élvezeti” teák, amik élelmiszerként vannak forgalomban)
-  olvasó- és tartalékszemüvegek, valamint napszemüvegek
-  a kozmetikai termékek csoportjából a parfümök, toalettvizek, kölnik, a hajkezelÅ‘ és a hajápoló termékek fÅ‘csoportjában a szÃnezÅ‘k, festékek, világosÃtók, hullámosÃtók, kiegyenesÃtÅ‘k, fixálók, tartós hullámhoz használandó termékek, fodrászati termékek
Â
Újonnan bekerül a gyógyszertárban is forgalmazható termékek közé:
-  vitamin és ásványi anyag tartalmú, valamint a felsőlégúti tünetek esetén ajánlott gyógycukorka
-  magas vitamintartalmú zöldség és gyümölcslevek
-  intim higénés termékek
Â
-hsza-