Magyar Idők - 2017. 11. 29. (4. oldal)
Több idő jut a betegekre az e-egészségügy
Norvégiában két évre volt szükség az elektronikus egészségügyre való teljes átálláshoz, nálunk egy hónapja működik üzembiztosan, jelentősebb lassulások nélkül – derült ki az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térről szóló sajtótájékoztatón tegnap. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár történelmi paradigmaváltásnak nevezte a rendszer bevezetését, ami jelentőségét tekintve a bankkártyás fizetés megjelenésével hasonlítható össze. Az EESZT három céllal indult el: a betegek biztonsága, a szolgáltatás hatékonysága, valamint a páciensek és a dolgozók kényelme érdekében – emlékeztetett az államtitkár.
Magyar Hírlap - 2017. 11. 29. (3. oldal)
A receptek többségét már elektronikus úton írják
Jelentősebb lassulások nélkül, üzembiztosan működik az EESZT a rendszer november elsejei indulása óta – jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkár. Hozzátette, december 15. után már csak e-recept számolható el a NEAK-nál. Az államtitkár jelezte, azt szeretnék, hogy minél több elektronikus vény kerüljön be már a felírás helyén – vagyis a házi- vagy kezelőorvosnál – a rendszerbe, mivel jelenleg a receptek többsége a patikákban, a gyógyszer kiadásakor kerül a felhőbe. Ismertette, háromezerkétszáz patika közül jelenleg százötven telephely nincs még bekötve az EESZT-be, a vények kilencvenkilenc százaléka azonban bekerül a rendszerbe.
Világgazdaság - 2017. 11. 29. (2. oldal)
December 15-től csak e-receptet tudnak majd elszámolni a patikák
Az EESZT egy hónappal ezelőtti indulása óta már 9235 intézmény csatlakozott a rendszerhez, napi 700 ezer receptet rögzítenek, és több millió tranzakció zajlik. A 3200 patikából 150 nincs még bekötve a rendszerbe, de a receptek 99 százaléka már elérhető az e-egészségügy rendszerében.
Elektronikus receptek: már nagyon szorít az idő