DR. BLUM FERENCNÉ DR. MAGYAR MÁRIA
Dr. Blum Ferencné dr. Magyar Mária Szegeden érettségizett, majd 1969-ben szerzett diplomát. Az egyetem elvégzése után Nagykanizsán, majd Dévaványán beosztott gyógyszerészként, 1981-től a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem intézeti gyógyszertárában intézeti gyógyszerészként, majd 1992-ig főgyógyszerészként dolgozott. 1992-től a családi alapítású szegedi Makkosháza Gyógyszertár személyi jogos gyógyszerésze. 1975-ben Rozsnyai Mátyás Emlékversenyen az első hellyel jutalmazták. 1979-ben doktori címet majd kettő szakvizsgát szerzett. 1999-ben szakközgazdászként diplomázott. Az Országos Gyógyszerész Kamara alapító tagja, több cikluson keresztül országos küldött.
DR. FEHÉR KLÁRA
Dr. Fehér Klára gyógyszerésznő szakmai életét folyamatosan a tára mögött töltötte és tölti a mai napig is, a betegek szolgálatában. Pályafutását beosztott gyógyszerészként kezdte Siófokon, majd a főváros XXI. kerületében, Csepelen dolgozott. Vezette az Andrássy úton, azóta bezárt Opera Patikát, majd 1989. óta a II. kerületben lévő Szent Margit Gyógyszertárat, amelyet a privatizáció során családi keretek között privatizált. Aktív szerepet vállalt a gyógyszertárak számítógépes rendszerének kialakításában és bevezetésében. Az MGYK Budapesti Szervezete alelnöke 2000-2002 között, a 2002-2006-os ciklusban a Budapesti Szervezet elnöke volt. Elnöksége ideje alatt alapította a Budapesti Szervezete 2006-ben a Fővárosi Nyugdíjas Gyógyszerészekért Alapítványt, amelynek kuratóriumának tagja volt 2008 – 2015 között.
KISS GÉZÁNÉ DR.
A Semmelweis Orvostudományi Egyetemen 1976-ban szerzett oklevelet. Szombathelyen közforgalmú gyógyszertárban kezdett dolgozni, hamarosan azonban mint tehetséges fiatal gyógyszerészt a dr. Küttel Dezső vezette szakfelügyeleti osztályra hívták, szakfelügyelőként, majd 1988-tól vezető szakfelügyelőként dolgozott. A gyógyszeranalitika és a gyógyszerészi mikrobiológiaterületén szerzett szakvizsgát. A gyógyszertári központok megszűnése után a munkakör az ÁNTSZ-hez került, így megyei, majd regionális tiszti főgyógyszerészként dolgozott tovább. Minden esetben segített a gyógyszerészeknek a privatizáció során, és különböző ügyeikben mindig a legjobb tudása szerint járt el. Számos cikke jelent meg szakmai lapokban.
Rendszeresen foglalkozott gyógyszerészhallgatókkal is. Ezért a tevékenységéért 1998-ban a Semmelweis Egyetem Oktató Gyógyszerésze címet kapta elismerésül.
Az MGYT helyi szervezetének vezetőségi tagja később elnöke volt évekig. A Magyar Gyógyszerésztudományi társaság Analitikai Szakosztályának évekig aktív tagja, a FoNo a Gyógyszerkönyv illetve a Gyógyszerészet szaklap szerkesztőbizottságának is tagja volt. A Pro Sanitate kitüntetés tulajdonosa. Vas megye Küttel Dezső Szakkönyvtár Alapítványának 1992-2015- ig kuratóriumi tagja.
DR. KŐHALMI JÓZSEFNÉ
1979 óta a kiskunfélegyházi Körpatika vezető gyógyszerésze. 1985-ben védte meg a Szegedi Orvostudományi Egyetem Gyógyszerész Karán a gyógyszertechnológiai intézetben Dr. Kedvessy György professzor úrnál doktori disszertációját.
A Gyógyszerészi Kamara megalapító tagja. Első országos elnökségnek tagja. Később is országos és megyei szervezetben elnökségi tagként dolgozott. 2000-2007 között Bács-Kiskun megyei elnökségi tag, 2007-2011 között Bács-Kiskun megyei szervezet alelnöke, 2011-2015 között Bács-Kiskun megyei szervezet elnöke.
A gyógyszertárak privatizációs előkészítésnél így országos, mint megyei területen aktívan részt vett. Az általa működtettet gyógyszertárak mindig alappillére volt a betegcentrikus szemlélet. A XXI. század kívánalmainak megfelelően ötvözni tudja az újfajta szemléletet a hagyományokkal együtt úgy, hogy továbbra is a beteg érdeke maradjon szem előtt.
DR. KŐHEGYI IMRÉNÉ DR. ARATÓ ÁGNES
1960-ban a végzés után közforgalmú gyógyszertárban kezdett dolgozni. 1963-tól szakfelügyelőként dolgozott, így lehetősége nyílt a gyógyszerészek továbbképzéséért, szakmai előrementelének, doktori fokozat szerzésért, valamint a gyógyszerészi hivatás továbbfejlődéséért tevékenykedni abban a nehéz időkben, amikor a gyógyszertári központot nem szakmai vezetés irányította. 1996-ban doktorált. A Baranya Megyei Gyógyszertári Központ igazgatója volt 1981-től 1995-ös nyugdíjazásáig. A díjat a gyógyszerészekért és a gyógyszerészi hivatásért kifejtett több évtizedes tevékenységéért kapja. Idén 80 éves.
DR. NAGYNÉ KARDOS MÁRIA
A diploma megszerzése után több pécsi gyógyszertárban dolgozott beosztottként, majd a Pannonmedicina Gyógyszerellátó Vállalat alkalmazásában állt. 2000-től személyi jogos gyógyszertárvezető a pécsi Szent Borbála Gyógyszertárban. A Kamara megyei szervezeténél aktívan részt vett a munkában, titkárként, Felügyelő Bizottság elnökeként, Etikai Bizottsági tagként fáradhatatlanul képviseli a gyógyszerészek érdekeit. Jó empátiakészséggel és jó szakmai felkészültséggel tudja kezelni a patikája környékén élő nehéz helyzetben lévő betegek gondját, baját.