Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Nyomtatható változat
2013. november 19.
Fontosnak látom a munkavállaló, a kamara tagjainak többségét adó kollégák, illetve a fiatalok bevonását - beszélgetés dr. Németh-Krisztin Kornéliával – mgyk.hu

Dr. Németh-Krisztin Kornéliával, a Heves Megyei Gyógyszerészi Kamara  elnökével beszélgettünk.


- Mi az, ami emlékezetes a 2. Köztestületi Napokról?

- A második köztestületi napok programjai közül nehéz lenne kiemelni egyet, mivel a saját területén belül minden előadás tartalmas és érdekes volt, akár a tradicionális „Hozza, vagy viszi…”, akár az egészségpénztári vezetők fórumára gondolok. Ugyanígy értékes információkat hordoztak a második nap délelőttjének plenáris előadásai. Az aznap délután megtartott megyei elnöki beszámolókból „megnyugvással” tudhattam meg, hogy a többi területi szervezet is a mi megyénkéhez hasonló problémákkal küszködik.

 

- Kik jönnek, illetve – kiket hív ebben az évben Hevesből?

- A Heves megyei Kollégák régebben nagyon aktívak, érdeklődőek voltak. Sajnos mint minden a világban ez is megváltozott. Remélem, ha elolvassák a Köztestületi Napok programját kíváncsiak lesznek az előadásokra. Az elnökségi tagokon kívül természetesen minden Kollégát invitálunk, de aktualitásának megfelelően a „Patika Programban” résztvevőket különösen.

 

Fontosnak látom a munkavállaló, a kamara tagjainak többségét adó kollégák, illetve a fiatalok bevonását - beszélgetés dr. Németh-Krisztin Kornéliával – mgyk.hu
- Lát olyan kérdéseket, amiről fontos, hogy szó essék a területi szervezetek szekciójában? Milyen kérdésekre vár választ, véleményeket a kollégáktól, megyei vezetőtársaktól?

- A területi szervezetek feladatait tekintve két „életbevágó” feladatot látok.
Egyrészt a mozgósítást. A gyógyszertárvezető gyógyszerészek – legyen az családi-, vagy lánc gyógyszertár – aktív közreműködésének megvalósítását. Ami még ennél is fontosabb, a munkavállaló, a kamara tagjainak többségét adó kollégák, illetve a fiatalok bevonását.

- Elnézést…, és mivel látja bevonhatónak a kamarai tagokat?

- Ha tudnám a megoldást nagyon boldog lennék, talán éppen ez lehet a hozadéka a konferenciának. Remélem, a többi megyéből tudok ötletet szerezni, Ők hogyan dolgoznak, hogyan osztják meg a feladatokat?!

- … És mi a másik?

- A területi szervezetek működési feltételeinek rendezése is megkerülhetetlen. A földrajzi és demográfiai adottságoktól függően ugyanis nagyon különböző bevételekkel és működési költségekkel rendelkeznek az egyes területi szervezetek.

A megyéknél maradó tagdíjhányad egy „kis megye” részére még a minimális működést is csak nehezen biztosítja, míg egy több gyógyszertárral rendelkező nagyobb területi szervezetnél még akár felhalmozásra is jut belőle.

Ezzel kapcsolatosan két lehetőséget látok: Az egyik a „kis megyék” hivatalainak, önkéntes alapon történő, regionális összevonása lehet, a másik irány - véleményem szerint -, a területi szervezeteknél maradó tagdíjhányadnak a taglétszám alapján, degresszív rendszerben történő meghatározása lehetne.

 

- Mi jellemzi a megyei szervezeti működését a mindennapokban Önöknél?

- Megyénkben idén tavasszal, még az országos roadshow előtt, kistérségi találkozókat szerveztem Hatvan, Gyöngyös és Eger helyszínekkel hétköznapokon munkaidő utáni időpontokra. A téma az aktualitásoknak megfelelően, a tulajdonosi szerkezet, a létszám normának történő megfelelés és a szolgáltatási díjjal kapcsolatos teendők volt. Meghívott vendégünk Gyöngyösön dr. Horváth Sziklai Attila, Egerben Tóthné dr. Pető Katalin tisztifőgyógyszerész volt. A három rendezvényen összesen 36 fő vett részt. Ez a megyében működő közel 80 gyógyszertár vezetőhöz képest nem is rossz arány, ha viszont azt nézem, hogy a legutóbbi tisztújításkor a területi szervezet regisztrált tagjainak száma 203 fő volt, nos, ehhez képest, azt kell mondjam, nem volt jelentős a részvétel. (Ebből is látszik, milyen fontos lenne kollegák szerepvállalása, a mozgósításban, együttgondolkodásban, aktivitásokban.)

Szerintem az egész helyzet, bár ellenkező előjellel, de emlékeztet Bencsik Andrásnak a Békemenet kapcsán, a Demokrata legutóbbi ( „ A  cselekvés élménye” , 2013. X. 30. - a szerk.) számában leírt gondolatára, elő is kerestem: „Egy olyan menetet, amelyen félmilliónál is több ember vesz részt, akik az ország minden pontjáról összegyűlnek, hogy részesei legyenek e menetelésnek, sem egy, sem több egyesület nem képes megszervezni, ha a társadalom egy hatalmas részében nincs meg a vágy és az akarat, hogy részesei legyenek e közös élménynek.”


- Köszönöm a beszélgetést!

- Én is köszönöm.

 

(szente)

 

---

Rendezvény címe – III. KÖZTESTÜLETI NAPOK – 2013. november 22-24.

Rendezvény mottója – A gyógyszerészetért – a gyógyszerészekkel!

A konferencia időpontja – 2013. 11. 22-24. (péntek – vasárnap),
Vasárnap kerül megrendezésre az MGYK Országos Küldöttközgyűlése

A konferencia helyszíne – Danubius Hotel Arena**** - (1148 Budapest, Ifjúság útja 1–3.)

A konferenciát rendezi – a Magyar Gyógyszerészi Kamara

Az MGYK szlogenje: ÉRTÉKVÉDŐ ÉRDEKVÉDELEM

Az MGYK elnöke: dr. Hankó Zoltán

A Köztestületi Napok programja és a jelentkezési lap az animációra kattintva elérhető!

2018-2025 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél