Az idei Vándorgyűlés összefoglalójaként készÃtett összeállÃtásunkban a rendezvény kapcsán készÃtett interjúkat, az összejövetelrÅ‘l szóló beszámolókat egy helyen (is) olvashatják.
A Vándorgyűlés elÅ‘tt négy részes beszélgetéssorozatot indÃtottunk dr. Hankó Zoltánnal a rendezvénnyel, illetve az új 12 ponttal kapcsolatban.
A beszélgetés elsÅ‘ részében a kamarai elnök elmondta: „Amikor megkezdtük az új 12 pont összeállÃtását, egyértelmű volt, hogy alapvetÅ‘en más helyzetben vagyunk, mint négy évvel ezelÅ‘tt. Ezért ennek céljaiban, tartalmában és stÃlusában is másnak kell lennie, mint a négy évvel azelÅ‘ttinek. A szakma – és benne a kamara – 2010-ben még olyan helyzetben volt, hogy a reális igények megfogalmazása is nagy eredménynek számÃtott, de saját kéréseink támogatásán túl sok mindent nem Ãgérhettünk. Mára a helyzet megváltozott, de nem lett volna méltányos önmagunkkal sem, hogy ismét csak a kormányzattal szembeni elvárásainkat fogalmazzuk meg és hallgatunk arról, hogy a saját magunk jövÅ‘jéért mit akarunk, és mit tudunk tenni.Â
Az interjú második részébÅ‘l egyebek mellett megtudtuk a legfÅ‘bb célokat: „meg akarjuk Å‘rizni az elért eredményeket és fontosnak tartjuk, hogy mindez a napi gyakorlatban is érvényesülni tudjon. A status quo Å‘rzésére azonban nem rendezkedhetünk be – ez a szakmának már korábban sem jött be. Ezért folyamatosan figyelni kell a gyógyszerészettel szemben megfogalmazódó elvárásokra, legyenek azok társadalmi, gazdálkodási, szakmai vagy etikai kérdések. Örülök, hogy a közjó érvényesÃtése egyre inkább részévé válik a hazai közbeszédnek, mert a maga eszközrendszerével a közjót a gyógyszerészetnek is szolgálnia kell”.
A harmadik részbÅ‘l ragadjuk ki a következÅ‘ket! „Alapkérdésnek tekintjük ugyanis, hogy a gyógyszerészek mielÅ‘bb alkalmasak legyenek az új 12 pontban velük szemben megfogalmazott négyes elvárásnak: a gyógyszerszakértÅ‘i szerep mellett legyenek a gyógyszeralkalmazás szakértÅ‘i, a gyógyszertári vállalkozások felelÅ‘s irányÃtói és a népegészségügyi programok hozzáértÅ‘ közreműködÅ‘i”.
A negyedik részbÅ‘l kiderül, hogy egyfelÅ‘l a „vándorgyűléseknek a hazai orvos- és gyógyszerésztársadalom életében a 19. századra visszanyúló hagyományai vannak. MásfelÅ‘l az ország különbözÅ‘ régióiba eljutva a kamara vezetÅ‘inek lehetÅ‘ségük nyÃlik arra, hogy a helyi körülményeket közelebbrÅ‘l is megismerjék, az ott élÅ‘ gyógyszerészek pedig betekinthetnek a kamara országos szervezetének a munkájába. Harmadrészt szükségesnek látszott egy olyan konferencia-szerűen működÅ‘ műhely megszervezése, ahol a kamara országos és területi vezetÅ‘i a nagy rendezvények protokolláris kötelezettségeitÅ‘l és a különbözÅ‘ testületi ülések formalizált elÅ‘Ãrásaitól mentesen vitathatnak meg éppen aktuális szakmapolitikai kérdéseket.”
 Az új 12 pont itt olvasható.
Szót kapnak a fiatal gyógyszerészek cÃmmel interjút közöltünk dr. Gutay Tiborral, a Kamara ifjúsági ügyeiért felelÅ‘s egyik vezetÅ‘jével. Úgy látja, „ az irány jó, a Kamara elnöke és elnöksége ugyanis elkötelezett a fiatal gyógyszerészek helyzetbehozását illetÅ‘enÂ…  Most értünk, illetve érünk el lassan oda, hogy a napi, halasztást nem tűrÅ‘ tűzoltások és komoly alapozó munka után végre tudjunk figyelmet fordÃtani a fiatal gyógyszerészek megszólÃtására is”.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöksége 2015. április 17-én tartotta a megyei elnökökkel közös ülését Egerben a Vándorgyűlés elsÅ‘ programjaként. Az ülést dr. Hankó Zoltán elnök vezette, az elnökségi tagok határozatképes számban voltak jelen, a 21 területi szervezet közül 18 biztosÃtotta a képviseletét.Â
Az április 17-19. között megrendezett egri Vándorgyűlés részvevői a rendezvény első napjának délutánján több oldalról is betekintést nyerhettek Heves megye életébe a helyi egészségpolitikusok és egészségügyi szakemberek beszámolói alapján.
A fényképes beszámoló itt olvasható.
Az egri Vándorgyűlés péntek délutáni második programja a régió – Heves, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Jász-Nagykun-Szolnok megye – megyei elnökeinek beszámolója volt.
A fényképes beszámoló itt olvasható.
Az április 17-19. között tartott egri Vándorgyűlés szombat délelÅ‘tti blokkja dr. Hankó Zoltán elÅ‘adásával vette kezdetét, amely a SümegtÅ‘l Egerig és azon túl cÃmet viselte. Az ezt követÅ‘ elÅ‘adások pedig az MGYK „Eger utáni” feladataira mutattak rá.
A fényképes beszámoló itt olvasható.
Â
A Vándorgyűlés szombat délutáni második programjaként a gazdálkodással, az adatbányászattal, illetve a képzéssel és továbbképzéssel kapcsolatos kérdések kerültek elÅ‘térbe – jelezve, hogy a stabilizálódó ágazatot a „túlélésen” kÃvül immáron más kérdések is foglalkoztatják.
 A fényképes beszámoló itt olvasható.
Az Egerben megrendezésre kerülÅ‘ idei Vándorgyűlés harmadik napja kifejezetten a fiatalokról szólt. A háromnapos rendezvény záró napján, vasárnap délelÅ‘tt gyűltek össze azok az érdeklÅ‘dÅ‘ fiatal gyógyszerészek, akik rész kÃvántak venni a „Táltosképző” aktuális, áprilisi összejövetelén.
A fényképes beszámoló itt olvasható.
A Vándorgyűlés végeztével dr. Hankó Zoltán kamarai elnökkel beszélgettünk, akivel a rendezvényt megelÅ‘zÅ‘en is készÃtettünk interjút a várakozásairól, most pedig az összejövetel összegzésére kértük.Â
Â
Â