Várjuk a regisztrált kamarai tagok hozzászólásait! Ehhez felhasználónevének és jelszavának megadásával lépjen be a Kamara honlapjára a bal felső "Belépés" menüben. Amennyiben még nem regisztrált, egy perc alatt megteheti azt születési évének és a kamarai igazolványán is szereplő tagsági számának megadásával. A hozzászólások „moderálást” követően kerülnek közzétételre.
Hónapról hónapra, alkalomról alkalomra hallgattuk a meghívott előadókat, és egymás megszólalásait a közös beszélgetéseink alatt, és szépen lassan megismertük egymást az asztal körül ülve. Ahogy teltek a hónapok, egyre oldottabb lett a hangulat, és hála Istennek egyre nagyobb zsivaj volt hallható az éppen aktuális vendég megérkezésére várva. Sok mindent tanultunk (sorolhatnánk előadóink hosszas és igen nívós névsorát), de leginkább szemléletet, látásmódot, gondolkodást.
A bizánci, monostori gyógyszerészeknek még csupán a gyógyszer beszerzése, előállítása jutott feladatául, ám a jelen korban már sokkal többet várna el a társadalom tőle. Szerte a fejlett világban a tárgyak (gyógyszerek) mellett előtérbe került a szaktudás, az információ. A gyógyításhoz nem csak tabletta, de a helyes alkalmazásához szükséges tudás is szükséges. De még ez is csak a kezdet és egy apró szelete a megváltozó világukban újrarendeződő elvárásoknak.
2004 előtt szinte senki sem tudta, hogy mi fán terem az étrend-kiegészítő. Ma már ki sem tudjuk kerülni őket. A számuk jelenleg közel 17000. Ott vannak boltokban, drogériákban, és természetesen a gyógyszertárakban. Illetve biztos mindenki számára természetes hogy a gyógyszertárban is ott vannak ?
Gyógyszertári vállalkozás nyereségességének növelése a szakmai szempontok maximális figyelembevételével; ésszerű készletgazdálkodás, feladatok delegálása, munkafolyamatok optimalizálása és kiadáscsökkentés.
Az emberek fejében egyik gyógyszertár sem különbözik a másiktól a munkát tekintve. Az intézeti gyógyszertárak működése mégis kicsit más, mint a vényforgalmas gyógyszertáraké.
Az ideális képzés esetünkben olyan, ami egy a diverz területeket is kellő mélységekben ismerő, a gyógyszerészet különféle határterületein is versenyképes tudással rendelkező fiatal szakembert képez ki. A kérdés, hogy a hazai gyógyszerészképzés ilyen?
A vegyszerkészletünk elavult, korszerűtlen, nem mindenre kiterjedő, ugyanakkor szakszerűtlenül meghatározott lejárati idejének köszönhetően pazarló és környezetszennyező.
Isten hozott a Táltosblog felületén! A köztestületi munka iránt érdeklődést mutató fiatal gyógyszerészek „képbehozását” célzó program (Táltosképző) tagjaiként úgy gondoltuk, hogy hasznos lehet, ha létrehozunk egy olyan helyet, ahol a szakmánkkal, hivatásunkkal, a gyógyszerészettel kapcsolatos kérdésekről tudunk beszélgetni, eszmét cserélni. Jelenlegi terveink szerint heti rendszerességgel igyekszünk majd egy-egy gondolatébresztő(nek szánt) írást közzétenni a Táltosblog felületén, amellyel kapcsolatos gondolataitokat, véleményeteket, javaslataitokat szeretnénk megismerni.